Намерете мечтаната си работа

Филтри

Индустрия

Повече

Локация

Повече

Тип заетост

Възможности за работа

Ниво на ескпертиза

Research & Development Manager / R&D Manager

Manpower Inc. is a world leader in the staffing industry, providing workforce management services and solutions to customers through around 3,100 offices in more than 83 countries. Manpower also provides a range of staffing solutions, engagement and consulting services worldwide.

For the needs of our client, a successful manufacturing company, we are looking for a highly skilled and experienced professional to join the team as:

Main responsibilities:

Lead, mentor, and inspire a team of professionals and foster a culture of innovation, collaboration, and continuous learning within the department;
Develop and execute the R&D strategy aligned with the company's long-term vision and objectives;
Identify new opportunities and stay up-to-date with emerging technologies and trends;
Working with technical documentation and creating configurations in an ERP system;
Ensure that projects are delivered on time, within budget, and meet high-quality standards;
Efficiently allocate resources to maximize productivity and achieve R&D goals;
Active collaboration with suppliers, customers and other departments;
Proactively identify potential risks and challenges in the projects and develop contingency plans and strategies;

Requirements:

University degree in engineering;
Minimum of 3+ years of experience at similar position and experience in international company;
Leadership Skills: Demonstrated ability to lead and motivate teams, foster creativity, and drive results;
Fluent in English both written and oral;
Technical knowledge;
Strategic Thinking and excellent communication skills;
Strong analytical and problem-solving abilities;

The offer:

Highly competitive remuneration package;
Opportunities for career development in a in an international leading company;
Interesting and challenging projects;
Positive and supportive working environment;

If you are a visionary leader with a passion for innovation do not hesitate to apply for the position!
Only short-listed candidates would be contacted.

Thank you!

Manpower Bulgaria has License № 2033/20.04.2016 for providing human resources services.

Мениджър търговски отдел

Менпауър е световен лидер в сферата на подбора и управлението на човешките ресурси с 4000 офиса в повече от 80 държави. Всеки ден над 600 човека в света започват работа благодарение на нас.

За един от нашите партньори – международна производствена компания, търсим мотивиран и амбициозен кандидат за позицията:

Основни отговорности:

Планира, разработва и следи за прилагането на търговската и маркетинговата политика на фирмата;
Извършва пазарни анализи свързани с клиенти, конкуренти и доставчици;
Активно търси и привлича нови клиенти и следи за доброто обслужване на настоящите такива, с цел задържането им;
Извършва  търговски преговори и договаря условия с клиенти;
Ръководи и контролира екип от служители в търговски отдел;
Инициира подобрения свързани с дейността на екипа, взаимоотношенията с клиенти и развитието на продуктите;
Изготвя месечни отчети, справки и анализи на дейността;

Изисквания:

Висше образование;
Професионален опит на същата или сходна позиция – минимум 3 год.;
Опит в сферата на продажбите на технически стоки е голямо предимство;
Опитът в разработването на нови международни пазари се счита за предимство;
Опит в ръководенето на екип;
Свободно владеене на английски език – писмено и говоримо;
Добри компютърни умения – MS Office;
Предишен опит с ERP програми (SAP) и CRM система;
Отлични комуникативни и организационни умения;
Eнергичност, предприемчивост и търговски усет;

Компанията предлага:

Възможност да бъдете част от голяма компания, лидер в своята област;
Атрактивно възнаграждение и стимулираща бонусна схема;
Допълнителни социални придобивки;
Добри условия на труд и коректно отношение;

Ако продажбите са Вашата страст и постигането на цели – движеща сила, то тази позиция е точно за Вас!

Всички кандидатури ще бъдат разглеждани строго конфиденциално. Ще се свържем само с одобрените кандидати.

Менпауър България притежава лиценз за дейността си в България № 2033 / 20.04.2016

Job Preview
Privacy Settings
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google